BERMUDSKÝ BYT

 

Arči je nádherný, veľký šesťkilový kocúr. Býva u mojej sestry a má sa u nej báječne. Arči, sestra a jej dvaja synovia si užívali pohodu až kým...až kým im v byte začali záhadne  miznúť veci. Teda boli to skôr len vecičky, ale často veľmi potrebné. Raz zmizla chalanom pinpongová loptička, potom celé klbko špagátu, mizli aj sušené kvety z ikebany. Neskôr sa stratila ponožka, rúž, ale keď zmizla aj Tomášova nabíjačka na mobil, povedali si všetci dosť a začal sa krížový výsluch - každý vypočúval každého, ale neúspešne. Arči všetko sledoval svojimi nevinnými modrými očami.  Nechápal prečo všetci traja behajú po byte, prečo všetko rozhadzujú a pokrikujú na seba. Keď ho sledovanie pátrania prestalo baviť, uložil sa za posteľ k radiátoru a sladko zaspal. Zobudil ho až riadne nabrúsený hlas svojej inak veľmi milej a nežnej paničky: "Áááááááárčííííííí!" Tón hlasu neveštil ani plnú misku, ani česanie, čiže nič príjemné, preto zostal radšej vo svojom úkryte a tváril sa že ďalej spí.

Po úpornom hľadaní našla sestra konečne skrýšu v ktorej mizli všetky veci a vecičky. Pod vaňou! Lenže to, čo bolo zarážajúce, bola veľkosť škáry pod vaňou, ktorá bola  veľká len niekoľko centimetrov. Nikomu nešlo do hlavy ako sa tam náš "drobček" zmestil. Keď povyťahovali veci spopod vane, bolo ich oveľa viac ako bolo hľadaných vecí: papierové vreckovky, plastové zátky, rolka z toaletného papiera, väčšina jeho obľúbených myšiek a loptičiek a kopec iných zbytočností, ktoré náš drobček naznášal pod vaňu. Záhada bermudského bytu bola vyriešená.

  Teraz je už hľadanie stratených vecí o čosi jednoduchšie. Keď niekto niečo hľadá, hneď dostane odpoveď: "Pozri sa pod vaňu!"

 

ďalší príbeh                                  späť