PROFIL PLEMENA

 

 

   Britské mačky sú pokojné a vyrovnané, majú nevtieravú a milú povahu.

Ich krátka srsť je nenáročná na starostlivosť.

Je hustá a na dotyk vitálna /nie je tvrdá, ale ani príliš jemná/.

Tieto vlastnosti srsti vytvárajú britkám typický výzor plyšového macíka.

Ich telo je mohutné a svalnaté, končatiny sú silné a krátke s pekne zaokrúhlenými labkami.

  Na britkách je príťažlivá guľatá hlava s malými, zaguľatenými uškami.

Oči sú  okrúhle a veľké. . . 

Kto by odolal?

 

  Vynikajúcou pomôckou pre začiatočníkov je kniha Britská kočka od Esther Verhoef-Verhallen.  V nej nájdete podrobnejší profil plemena ako aj základné chovateľské rady.  

 V sekcii linky na mojich stránkach nájdete banery a odkazy na špecializované stránky, kde môžete získať mnoho ďalších všeobecných informácií.

 

Colourpoint je atraktívne sfarbenie srsti britských mačiek, ktoré sa označuje aj pojmami himalájske, siamské alebo s odznakmi. Pri tomto sfarbení je srsť tmavšia na tvári, na uškách, labkách a chvoste. Tieto tmavšie miesta môžu byť v rôznom sfarbení, najčastejšie v modrom /bluepoint/, lilavom /lilacpoint/, čokoládovom /chocolatepoint/, tmavohnedom /sealpoint/, krémovom /creampoint/ alebo červenom /redpoint/. Odznaky môžu byť aj s kresbou /tabby/ alebo korytnačinové /tortie/.

Všetky farebné variety colourpointov majú modré oči.

   Mačiatka colourpointov sa rodia biele ako malé myšičky, farba odznakov sa dá určiť až niekoľko dní , niekedy až týždňov po narodení.

 

 

Veľmi zaujímavé sú štúdie, ktoré sa venujú vzťahu farby britských mačiek a ich povahy a temperamentu. A nie náhodou vyslovene nežné a komunikatívne mačičky sú práve v sfarbení ...colourpoint! (Naše kočky č. 4/2007, str. 16)