PRÍBEH SPOZA PLOTA

 

   O tom, že našu chalupu občas navštívia mačací návštevníci, som vám už písala. Od minulého roka sme mali návštevníkov dvoch a neboli to len náhodné, ale stabilné návštevy. Naši susedia si zaobstarali mačičku a kocúrika ako milých spoločníkov. Kocúrik bol krásny čierno-biely a mačička rozkošná drobnučká bielo-hnedá micka.  Cez leto bývali u nás často a veľmi sme sa zabávali na tom, že  navštevovali nie len  nás, ale aj susedov sprava a zľava...jednoducho vedeli svojou prítulnosťou a šarmom zapôsobiť tak, že im nikto neodolal a predložil im niečo dobré pod zub. To sa odrazilo aj na ich peknom "pestovanom" zovňajšku a ich majitelia-susedia sa zasa tešili, ako ich mačičky krásne priberajú a pritom doma skoro nič nezjedia.

Hneď ako sme pri príchode za sebou zavreli bráničku, boli obidvaja u nás...vedeli, že vždy vytiahnem z tašky nejakú tu dobrôtku.

Najviac som sa nasmiala na malej Mimi (doteraz neviem ako ju praví majitelia volajú - pre nás je jednoducho Mimi). Prišli sme so synmi z nákupu a Jojko, ktorý sa už nevedel dočkať kolienok s vajíčkami, ponáhľal sa rýchlo nákup vyložiť.  No a keď vykladal vrecko s vajíčkami, samozrejme padlo na zem a všetky vzácne vajíčka (boli totiž v obchode "Na vŕšku" posledné) sa rozbili! Môj hnev sa pri pohľade na malú Mimi MUSEL jednoducho rozplynúť.....malá Mimi začala vajíčka zo zeme tak pahltne oblizovať, že sme sa ani nestačili spamätať a bolo skoro všetkých šesť vajíčok v jej brušku. Teda lepšie povedané, nebolo to už bruško, ale poriadne brušisko! Malá Mimi sa zmenila na bublinu so štyrmi nožičkami a jednou malou hlavičkou s výrazom maximálnej blaženosti. Tento tvorček sa vládal odtackať akurát pred naše dvere a tam sa  vyvalil na tráve. Slastné fučanie a dychčanie bolo doplnené dojmom časovanej bomby v jej brušku.

"Mami, nemôže jej to bruško prasknúť?" spýtal sa ma starostlivo Jojko. Rýchlo som si prebehla všetky  moje poznatky z biológie a keď sa mi nevynoril v pamäti žiadny príbeh o prasknutom brušku, upokojila som Jojka, že nie.  Videla som, že si uvedomuje svoju mieru viny na tom, že Mimi teraz leží na tráve. Keby mu vajíčka nevypadli, Mimi by ich nezjedla a "nezomrela" by na prasknutie bruška... Ale moja reakcia ho upokojila a už sme sa len bavili na tom, ako Mimi oddychuje po každom metri, ktorý prešla v snahe dostať sa domov.

V zime na chalupu príliš nechodíme. Na jar sme boli veľmi smutní, keď po buchnutí bráničky dobehla len Mimi. Kocúrika, volali sme ho Čiči, zrazilo skoro zjari auto. Bolo nám ho veľmi ľúto... :-(((

Mimi začala čoskoro priberať a bolo mi jasné, že bude mamou. Nenápadne som "sondovala" u susedov, či si mačiatka nechajú a odpoveď bola jednoznačná - nie. Pokúsila som ich prehovoriť, aby aspoň jedno mačiatko Miminke  nechali, aby nebola veľmi smutná.

V jeden pekný sobotňajší podvečer sme si opekali a malá Mimi ku mne prišla s plačom. Pôrod som ešte nepredpokladala, lebo bruško mala pomerne vysoko a bradavky boli maličké a neboli ešte naliate. Jej očičká však volali o pomoc a tak som išla pre debničku, vystala som ju starými tričkami a vložila do nej Mimi. Neverila som vlastným očiam, keď začala po chvíli tlačiť. Jej pôrod bol veľmi ťažký a dlhý. Tým, že bola drobná, veľmi sa natrápila a bola som rada, že som mohla byť pri nej a pomáhať jej.  Nakoniec porodila tri krásne mačiatka - tigrovanú mačičku a kocúrika a bielo-čiernu mačičku. Susedia neboli doma a tak sme dali mačiatka druhej susedke, ktorá je starou mamou nášho suseda. Tá nám u susedov otvorila a mačiatka aj s Mimi sme uložili pod striešku. Ponáhľala som sa domov, lebo už bolo neskoro a hlavne nechcela som byť pri tom, keď susedia prídu domov...prečo, to iste chápete!

"Hádaj, koľko mačiatok si susedia nechali?!" prišla ku mne po týždni mamina, keď sa vrátila z chalupy...Bola som veľmi rada, keď mi povedala, že VŠETKY TRI!!! Mačiatka boli naozaj krásne a susedia nemali jednoducho to srdce dať ich "preč".

Tento víkend som ich nafotila a som rada, že sa môžem pochváliť "mojimi" ďalšími mačiatkami!

Všetkým chlpáčikom už našli nový domov...

ďalší príbeh                           späť