VOTRELEC – MOKRÝ BOBOR

 

 

    Bol začiatok leta a naše cicušky začali statočne presrsťovať. Celý proces som chcela trocha urýchliť a tak som sa rozhodla mačičky okúpať. Aj keď majú dámy prednosť, ako prvý išiel Benjamín. Priznám sa vám, že som sa toho kúpania aj trocha obávala. Beni sa naposledy kúpal ako malé mačiatko, keď sme si ho priniesli domov /v rámci odblšovacej akcie.../. Teraz bol z neho poriadny 5 kilový kocúrisko a  aj keď má veľmi miernu a jemnú povahu, predsa som len nevedela, čo bude vo vode robiť. Ale moje obavy boli úplne zbytočné a priaznivcov hororových scén a býčích zápasov nepoteším. Beni krásne držal a absolvoval všetko  - namáčanie, šampónovanie a sprchovanie.

   Osušila som ho osuškou a vypustila z kúpeľne, aby sa postupne presušil. Veď bolo krásne počasie a v byte i vonku teplúčko...    Náš kocúr síce vyzeral ako mokrý bobor, ale bol to stále náš Benjamín. Všetci doma sme to tak aspoň chápali okrem....Elišky. Vyplašene vytreštila oči na neznámeho tvora, ktorý vybehol z kúpeľne a začal sa olizovať.

Preventívne začala na bobra chrčať a zaujala od strachu bojový postoj.  Beni sa na ňu nechápavo zadíval a jeho pohľad bol veľavravný: „ Čo zase tej ženskej na mne vadí?!“

Eliškine zvukové prejavy strachu neutíchali a tak sme v záujme pokoja v dome odniesli Beniho k sestre /býva v byte hneď oproti/ s nádejou, že keď sa uschne a opäť to bude pre Elišku jej starý kamoš. Beni uschol a už sa vizuálne úplne podobal na Eliškinho spoločníka. Aj sa k nemu vybrala akoby nič, ale ako náhle ho oňuchala, jej prskanie začalo znova.

Dokonca sa Benimu ušla aj jedna preventívna „facka“. Že by jej vadila vôňa šampónu a jej sa zacnelo po známom „chlapskom pachu“ ?  Veru, bolo to tak... Pre nás krásna šampónová vôňa srsti vyprchala do dvoch dní

a Eliška konečne prestala Beniho na ďaleko obchádzať. Konečne začal voňať tak ako predtým a oni sa znova spolu maznajú a olizujú.

 Nuž nám ženám sa nedá len tak ľahko vyhovieť a čo potom konzervatívnym mačacím slečnám...?!

 

ďalší príbeh                      späť